מנהל כספים

מנהל כספים

FacebookWhatsAppEmailPrintFriendly

מנכ"לים, ובעלי עסקים קטנים וגדולים כאחד, מתקשים לרוב בניהול כספי הנכס, ומזניחים אותו. בנוסף רבים מנהלים את כספי עסקם ללא ידע אמיתי בתחום וגורמים לנזקים, לשם כך קיימים מנהלי כספים מקצועיים.

כאשר ניהול הכספים נעשה על ידי מנכ"ל החברה, תשומת הלב שלו אינה מאוזנת ונעה בין תפקידיו השונים לבין ניהול הכספים. בשיטה זו עשויות להתפספס הזדמנויות עסקיות, או עשוי להיזנח אחד התחומים לטובת השני. באופן זה ניהול הכספים עשוי להתבצע בחוסר מקצועיות והאירגון עשוי להפסיד כספים רבים. לשם כך קיים מנהל הכספים, העוסק בעניינים כספיים וכלכליים של העסק, כאשר מטרתו היא למנף את שווי החברה ורווחיה. הוא עוסק בתכניות עבודה, תמחירים, תקציבים, תזרים מזומנים, שירותי ניהול כספים ועוד; ופניו עתידות תמיד לתיעול כספי מקסימלי של מערכות הארגון.

בעלי עסקים רבים אינם זקוקים למנהל כספים קבוע שיעבוד באופן שוטף, אך בכל זאת נקלעים לבעיות נקודתיות, או מעוניינים בייעוץ מקצועי מדי פעם. בניהול כספים חיצוני ניתן לשכור שירותי ניהול כספים באופן נקודתי. הכוונה היא שאין צורך לשכור מנהל כספים קבוע שינתן לו תשלום שוטף, ואין יחס עובד-מעביד בין הצדדים. בנוסף, שכירה של מומחה חיצוני עשויה להוביל לתוצאות טובות יותר שכן עבודתו נמדדת על פי התפוקה שהוא מניב בפועל, ועל בסיס כך הוא מקבל את שכרו. ניהול כספים חיצוני מתאים לחברות בתחילת דרכן אשר אין להן ידע או נסיון בניהול כספים, אך אינן מעוניינות לשכור מנהל כספים קבוע; לעסקים קטנים, ולחברות וותיקות אשר מנהל כספים חיצוני יכול לתת להן נקודות מבט חדשות בנוגע לניהול הכספים של העסק.

מנהל כספים הוא גורם חשוב ומשמעותי לעסק רווחי. הוא משחרר את בעל העסק מתחום הכספים, ומתיר אותו לעניינים שנמצאים על פרק היום של הארגון כמו שיפור וקידום העסק. ניהול כספים נכון הופך את העסק ליעיל יותר, ומוביל לתוצאות מיידיות בהתנהלות האירגון.

FacebookWhatsAppEmailPrintFriendly