יועץ השקעות

יועץ השקעות

FacebookWhatsAppEmailPrintFriendly

כל אדם מעוניין לבצע החלטות נבונות בכל הקשור אל השקעות המערבות את הונו האישי ונכסיו. כיוון שמדובר בתחום מורכב הדורש ידע וניסיון, רוב האנשים בוחרים להסתייע במומחים בתחום ושוכרים את שירותיו של יועץ השקעות או מנהל כספים, אשר מציע את שירותיו באופן פרטי או באמצעות בתי השקעות שונים.

הכשרתו ובחירתו של יועץ השקעות

אם אתם מעוניינים למזער את הסיכונים ולהגדיל את הסיכויים לתשואות גבוהות בגין השקעות נבונות, בחירה נכונה של יועץ השקעות בעל מוניטין, ניסיון ותוצאות מוצלחות תעזור לכם להשיג את המטרה.

חשוב לדעת כי אמנם בעבר, לא חלה חובת ההסמכה על יועץ ההשקעות, אך כיום כל יועץ השקעות (מבחינת החוק) חייב לעבור את ההכשרה המתאימה ולעמוד בבחינות הדרושות וזאת טרם הוא מציע את שירותיו לקהל הלקוחות. שימו לב, כי מדובר אך ורק באנשי מקצוע אשר מגדירים את הייעוץ כמומחיות וכמקור פרנסה עיקרי. (ישנם עורכי דין, רואי חשבון ויועצי מס אשר אינם צריכים לעבור הכשרה זו ויכולים להציע ייעוץ פיננסי / ייעוץ השקעות כאחד מהשירותים אותם הם מעניקים ללקוחותיהם) לכן, טרם השכרת שירותיו של יועץ השקעות יש לדרוש ממנו להציג תעודה מטעם המדינה המתירה לו לעבוד בתחום. אם אותו יועץ השקעות טוען כי הוא עובד בתחום שנים רבות ובזמנו לא נדרשו ממנו שום בחינות או לימודים בתחום, ההמלצה היא להימנע משירותיו. גם יועץ ותיק חייב לעבור בהצלחה את חמשת הבחינות הדרושות.

השקעות ותפקידו של היועץ

תפקידו של היועץ הוא לייעץ ללקוחותיו בכל הקשור אל השקעות קיימות ולעזור להם לקבל את ההחלטות המקצועיות ביותר וזאת על סמך ידע, בדיקה וניסיון. היועץ יעזור להם להגיע להכרעה הנכונה באשר למכירה וקנייה של מניות, ניירות ערך וכל דבר הקשור אל הון, ניהול כספים ונכסים וכן יעזור להם בכל הקשור אל עמלות, אשראי, תנאים של הבנקים ועוד.

לאחר שהיועץ ערך את הפגישה הראשונית עם הלקוח שלו, הוא יכין תכנית פעולה המתבססת על דו"ח ניתוח המצב של הלקוח. תכנית זו תכלול המלצות שונות והלקוח יבחר בהמלצות המתאימות לו ויישם אותן.

FacebookWhatsAppEmailPrintFriendly